foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

playback show 2017 (9)21 marca kojarzy się nam z wiosną, słońcem, ale i kolorowymi balonami i latawcami. Już dziewiąty raz braliśmy udział w międzynarodowym projekcie „Talking Kites Over The World”. Wcześniej ogłosiliśmy konkurs na najładniejsze latawce w szkole z cytatami z utworów patrona naszej szkoły – Janusza Korczaka. Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas spotkania na sali gimnastycznej. Autorów najładniejszych latawców nagrodził pan Dyrektor dyplomami i symbolicznymi zapinkami w formie latawca. Następnie wszystkie klasy 4-6 wyszły na boisko szkolne. Na szczęście, pogoda nam dopisała i prawie wszystkie latawce poszybowały w niebo.

 

Autorką projektu jest pani Ruty Hotzen, która gościła w naszej szkole wraz z delegacją izraelskich nauczycieli w 2008 roku. Projekt jest hołdem złożonym Staremu Doktorowi, Jego walce o prawa Dziecka i zmaganiom o szacunek dla Dziecka. Lecące w niebo latawce są symbolem wolności, pokojowego współżycia i tolerancji.

Drugą część dnia wiosny poprowadził Samorząd Uczniowski. Uczniowie powitali w imieniu społeczności szkolnej Dyrekcję Szkoły i wręczyli wiosenne kwiaty. Następnie przedstawiciele Koła gitarowego akompaniowali na gitarach Natalii Bednarczyk, która zaśpiewała piosenkę „Wiosna”.

W ramach Dzisięsioboju Jedyneczki, odbyła się konkurencja muzyczna – Mini Playback Show. Każda klasa przygotowała jeden utwór muzyczny, z choreografią i charakteryzacją typową dla reprezentowanego zespołu. Jury złożone z przedstawicieli poszczególnych klas wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce : 10 punktów – klasa 6a, 6b i 6c

II miejsce: 8 punktów – klasa 4b, 5a i 5c

III miejsce: 6 punktów – klasa 4a i 5b

IV miejsce: 4 punkty – klasa 4c i 4d

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodycze.

Wszystkim zaangażowanym uczniom gratulujemy pomysłów, odwagi i zapraszamy znowu do wspólnej zabawy za rok.

Organizatorzy: D.Świst, K.Guzik, A.Majdzik

Zdjęcia do obejrzenia w galerii zdjęć

Dziennik elektroniczny

BIP

zegar

Dzwonki

1. 8:00 - 8:45

2. 8:55 - 9:40

3. 9:50 - 10:35

4. 10:45 - 11:30

5. 11:50 - 12:35

6. 12:55 - 13:40

7. 13:45 - 14:30