foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

W dniach 21-22 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Przegląd Małych Form Teatralnych i Piosenki Profilaktycznej „Bezpiecznie i zdrowo”. Wzięli w nim udział uczniowie od klas pierwszych szkoły podstawowej do klas trzecich gimnazjum.

Ci młodsi przedstawiali przygotowane przez siebie krótkie przedstawienia dotyczące zagadnień z zakresu profilaktyki. Starsi natomiast zaśpiewali autorskie utwory muzyczne o podobnej tematyce. Wszystkie przygotowane przez młodych artystów występy były nie tylko bardzo ciekawe i umiejętnie wykonane, ale dostarczały wiedzy na temat zagrożeń związanych z zażywaniem substancji odurzających, a także znaczeniem prowadzenia zdrowego i aktywnego trybu życia.

Przegląd twórczości dzieci połączony był z konkursem, w którym występujący uczniowie rywalizowali w czterech grupach wiekowych. Wykonawców oceniało jury w składzie: Pani Katarzyna Dwornik - dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sobótce, Pani Joanna Berezecka-Zywer i Pan Ryszard Sitkiewicz - dyrektorzy Szkoły Podstawowej Nr 1, Pani Aneta Dyrcz, Pani Izabela Sieradzka, Pani Iwona Wiśniewska oraz Pani Marta Cetnarowska. Pierwszą nagrodą we wszystkich kategoriach wiekowych było ufundowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sobótce dofinansowanie w wysokości 650 zł do wycieczki szkolnej. Choć początkowo nie były przewidziane dodatkowe nagrody za drugie i trzecie miejsce Pani Katarzyna Dwornik w imieniu OPSu postanowiła przekazać gry planszowe dla trzech klas młodszych, które przygotowały wyróżniające się przedstawienia. W oddziałach gimnazjalnych natomiast ze względu na wyrównaną walkę dwóch klas - pierwszą nagrodę podzielono między dwa oddziały.

Wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej pierwsze miejsce przyznano klasie IIa, drugie - klasie IIb, a trzecie ex aequo - klasie Ic i IIIa. W oddziałach IV-VI pierwsze miejsce wywalczyła klasa Vd, a wśród oddziałów VII-VIII klasa XIIIa. Natomiast wśród gimnazjalistów na szczególne wyróżnienie zasługiwali uczniowie klasy IIIa i IIIb.

Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczniom dziękujemy za wspaniałe występy i życzymy powodzenia w kolejnych latach!

Szczególne podziękowania należą się również Pani Katarzynie Dwornik i całemu zespołowi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej za przekazane nagród i wsparcie udzielone w trakcie trwania Przeglądu.

konkurs.prof 01

konkurs.prof 02

konkurs.prof 03

konkurs.prof 04konkurs.prof 05

konkurs.prof 06

Dziennik elektroniczny

BIP

zegar

Dzwonki

1. 8:00 - 8:45

2. 8:55 - 9:40

3. 9:50 - 10:35

4. 10:45 - 11:30

5. 11:50 - 12:35

6. 12:55 - 13:40

7. 13:45 - 14:30