foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

     Uczniowie Szkoły Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Sobótce wraz z klasami gimnazjalnymi mimo obaw słyszanych z ust dorosłych oraz (tradycyjnych) narzekań na młodzież, dowiedli, że młode pokolenie potrafi godnie uczcić STULECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI, pokazać swoją miłość do ojczyzny. Na apelu 13.11.2018 r. (pod bacznym okiem Pani Małgorzaty Stachowiak, Pani Joanny Berezeckiej – Zywer, Pana Tomasza Wyplera) oglądaliśmy wyśmienity spektakl poświęcony Ojczyźnie i Wolności.
     Pani Małgorzata Stachowiak przygotowała klasę 3B gimnazjum do przedstawienia ku czci ojczyzny w poważny oraz lekko żartobliwy sposób. Recytacja Inwokacji z ,,Pana Tadeusza” i innych wierszy w połączeniu z ciekawym pokazem tanecznym oraz świetnym koncertem przygotowanym przez ,, Illustrious”, z całą pewnością zapadnie w pamięci wielu uczniów. Równie koncertowo Pani Joanna Berezecka- Zywer i Pani K. Guzik wyszkoliły zespół wokalny oraz chór dziecięcy. Całość występów prezentowała się bardzo efektownie, a przy okazji odsłoniła wielki potencjał utalentowanej młodzieży. Ważnym elementem był również film animowany poświęcony historii Polski oraz patriotyczna dekoracja hali widowiskowej przygotowana przez Panią Agatę Wiszniowską oraz gimnazjalistki z 3D.
     Moim zdaniem przypominanie młodym Polakom o historii Polski w każdy możliwy sposób jest konieczne. Należy pamiętać ile nasi przodkowie włożyli trudu w to abyśmy mieli piękną, rozwijająco się, niepodległą Polskę. W końcu ,,być Polakiem”, to brzmi dumnie o czym przekonał nas swoją recytacją Polak Mały przygotowany przez Panią A. Jurasz.


Adam Dobrzyński kl. 3B gimnazjum

Dziennik elektroniczny

BIP

zegar

Dzwonki

1. 8:00 - 8:45

2. 8:55 - 9:40

3. 9:50 - 10:35

4. 10:45 - 11:30

5. 11:50 - 12:35

6. 12:55 - 13:40

7. 13:45 - 14:30