foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dnia 14 czerwca 2016 roku w ramach organizowanych w szkole „Dni Bezpieczeństwa i Sportu” odbyły się spotkania dla uczniów klas IV-VI z aspirantem sztabowym i dzielnicowym gminy Jordanów Śląski Panem Grzegorzem Droszczakiem a jednocześnie sportowcem z dużymi osiągnięciami. Pan Grzegorz Droszczak zdobył drużynowo III miejsce w podnoszeniu ciężarów w Pucharze Świata Masters, który odbył się w Tokio w dniach 12-15.04.2016 roku.

Podczas spotkań z uczniami Pan Droszczak opowiedział o swoich sportowych osiągnięciach, zdał ciekawą relację z pobytu w Japonii urozmaiconą zdjęciami, pamiątkami z „Kraju Kwitnącej Wiśni „ ,uchylając (odsłaniając ) przy tym rąbka tajemnicy z kulisów samych zawodów oraz prezentując ciekawszych zawodników ( np.misjonarza z Indonezji ).

 

Pan Droszczak pytał również dzieci o historię dyscypliny sportowej, jaką jest podnoszenie ciężarów uświadamiając im, że jej początki sięgają aż do starożytnej Grecji. Nasz „sławny sportowiec „ podzielił się też wiedzą dotyczącą uprawianej przez siebie dyscypliny sportowej. Zapoznał uczniów z techniką prawidłowego podnoszenia ciężarów ze zwróceniem szczególnej uwagi na fakt, że w tym sporcie nie jest najważniejsza siła lecz technika. Zaprezentował, w jaki sposób należy podnosić sztangę i umieszczone na niej krążki. Wielką atrakcją zarówno dla chłopców i dziewczynek okazała możliwość się podniesienia sztangi z pomocą oraz fachowymi wskazówkami „Mistrza”. Zarówno w trakcie spotkań jak i po nich było wielu chętnych do sprawdzenia swoich sił w podnoszeniu sztangi. Emocje, jakie towarzyszyły dzieciom podczas tej części występów były bardzo silne. Uczniowie reagowali bardzo entuzjastycznie na podnoszenie sztangi zarówno przez swoich kolegów, jak również, gdy sami „mierzyli się” ze sztangą. Spotkanie z naszym „Sportowym Autorytetem” stworzyło   uczniom okazję do bliższego poznania tej dyscypliny sportowej a zarazem osoby, która odniosła duże sukcesy. Prezentując swoją pasję Pan Droszczak pokazał, jak w ciekawy i zdrowy sposób można spędzać czas i jak wiele można osiągnąć, gdy się czegoś bardzo chce. Mamy więc nadzieję, że sport stanie się ciekawą alternatywą dla wszechobecnego komputera.

Iwona Wiśniewska

Dziennik elektroniczny

BIP

zegar

Dzwonki

1. 8:00 - 8:45

2. 8:55 - 9:40

3. 9:50 - 10:35

4. 10:45 - 11:30

5. 11:50 - 12:35

6. 12:55 - 13:40

7. 13:45 - 14:30