Środa 19.06.2019

10:00 - odwozy

klasy IV - VII

od 8:00 do 8:45 - zapewniona będzie świetlica dla uczniów dojeżdżających

8:45 - zbiórka przed wejściem głównym do budynku D, uczniowie z Sobótki przychodzą do kościoła

9:00 - Msza Święta - Kościół św. Jakuba

10:00 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 - boisko w hali

11:15 - Odwozy

Dowozy

Przyjazdy poranne uczniów bez zmian.

Odwozy dla uczniów klas 4 - 7 według harmonogramu na tablicy ogłoszeń w holu szkoły.

ODNOWIONE SZATNIE NA HALI SPORTOWEJ

Dzięki współpracy z Radą Rodziców udało nam się odnowić szatnie na hali sportowej. Pomieszczenia zostały odmalowane, a zniszczone szafki zastąpione zostały nowymi ławkami z wieszakami oraz półkami. Uzupełniono pojemniki i lustra. Łączna wartość przekazanych szkole mebli wynosi 10 350 zł.

Składamy serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców i wszystkich Rodziców, którzy przyczynili się do zebrania potrzebnych środków.

Do uczniów i innych użytkowników szatni kierujemy prośbę o dbanie o nowe wyposażenie, aby służyło wszystkim jak najdłużej.

20190523 162532  20190610 104004  20190610 104033  20190523 162557

Warsztaty pszczalarskie

Dnia 6 czerwca 2019r. klasy 0a, 0b i 0c wzięły udział w warsztatach pszczelarskich, podczas których poznały ciekawostki na temat pszczół, podział pracy pszczelej rodziny i różnice budowy owadów. Uczniom zostały zapewnione stroje pszczelarskie, materiały edukacyjne oraz pamiątkowy słoiczek miodu.

Patrycja Kuczyńska

06.06.19 013

06.06.19 00706.06.19 04306.06.19 010

Szanowni Rodzice!

Uprzejmie prosimy o odebranie

do dnia 19.06.2019 r.

z szatni szkolnych i szatni przy świetlicy szkolnej odzieży i obuwia pozostawionego przez Państwa dzieci.

Rzeczy, które nie zostaną odebrane w terminie przekażemy do utylizacji.

Kochani Rodzice!

Zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w 7 Ślężańskim Biegu Młodzieżowym o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Sobótka, który odbędzie się 19 czerwca 2019 r.

Tutaj możemy dokonać zapisów

20190520 bieg mlodziezowy 2019 plakat

Tradycyjnie jak co roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka.

01 02 03

Tego dnia spotkaliśmy się na szkolnym boisku, by wspólnie wziąć udział we wspólnych zabawach. Najwięcej emocji wśród naszych uczniów wywołały dmuchane zamki, cukrowa wata i uwielbiany przez dzieci popcorn.

W tym ważnym dla wszystkich dzieci dniu rozmawiano również o prawach dziecka, które zostały zilustrowane przez uczniów. Starsi koledzy z samorządu szkolnego postanowili uprzyjemnić maluchom ten dzień organizując wspólne tańce na sali gimnastycznej.

04 05

Dziękujemy Radzie Rodziców za wielkie wsparcie finansowe, dzięki któremu Szkolny Dzień Dziecka był pełen radości, uśmiechu i pozytywnych emocji.

Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie w szkolną akcję Pełna Miska dla Schroniska, w ramach której prowadzona była zbiórka dla bezdomnych kotów z powiatu wrocławskiego.

Dzięki Wam udało się zebrać spore ilości karmy mokrej i suchej, przysmaków, zabawek i innych kocich akcesoriów. Przyniesione do szoły produkty zostały przekazane pracownikom Fundacji Kocie Życie i lokalnym działaczom pomagającym bezdomnym i wolnożyjącym zwierzakom. Z pewnością, dzięki Waszej pomocy, udało się napełnić wiele kocich brzuszków :)

Szczególne podziękowania i gratulacje należą się dzieciom z klas, które z największą aktywnością włączyły się w zbiórkę. W tym roku szczególnym zaangażowaniem wykazały się oddziały 0b i IIa, na które czekać będzie słodka niespodzianka.

udziaĹx8

W imieniu naszych czworonożnych przyjaciół, jeszcze raz - dziękujemy!

dzb1

31 maja jest Dzień Bociana Białego. Zapraszamy do obserwacji online bocianiego gniazda. Gniazdo znajduje się w schronisku dla zwierząt w czeskim Makovie.

BOO

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

na spotkanie

Rodziców uczniów przyjętych w roku szkolnym 2019/2020

do   oddziałów „0” i klas 1

10 czerwca  2019 r. o godz. 17:30.

Spotkanie odbędzie się w sali gimnastycznej budynku A/B.

120190522 100058
Akcja wymiany pocztówkowej w czasach internetu coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób. Wysyłanie pocztówek i listów należy do rzadkości.
Chcemy temu zapobiec, dlatego też uczniowie klas 2a, 2b i 3a wraz z wychowawcami przyłączyli się do akcji Wielka Mapa Polski zorganizowanej przez WSiP.
Jej celem jest wymiana pocztówek pomiędzy klasami edukacji wczesnoszkolnej z całej Polski oraz prezentacja ciekawych miejsc swojej miejscowości i okolic.
W ramach akcji otrzymaliśmy Mapę Polski. Na niej prezentujemy otrzymane pocztówki. Mamy nadzieję, że do końca roku szkolnego nasza „Pocztówkowa mapa” stopniowo zapełni się pozdrowieniami z całej Polski.
Akcja Wielka Mapa Polski ma walor edukacyjny, ponieważ raz w tygodniu na stronie WSiP udostępniane są specjalnie przygotowane materiały edukacyjne: filmy, zdjęcia, pokazy slajdów, artykuły, ciekawostki, które pozwolą uczniom poznać wszystkie zakątki kraju, poza tym dzieci nauczą się, jak poprawnie adresować i pisać pocztówki.

Ewa Spilnyk
Agata Bednarczyk