REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH PROWADZONA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. JANUSZA KORCZAKA W SOBÓTCE

NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Szanowni Państwo!

Poniżej przedstawiamy Państwu informację na temat zasad naboru do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2019/2020 zgodnie z Zarządzeniem Nr 16.2019 Burmistrza Miasta i Gminy Sobótka z dnia 31.01.2019 r.

harmonogram przedszkole

Druki do pobrania(papierową wersję druków można pobrać w sekretariacie szkoły- budynek A lub D):

1) Wniosek -pliki do pobrania (plik PDF)  (plik doc)

2) Oświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej -pliki do pobrania (plik PDF)  (plik doc)

3) Oświadczenie o prowadzeniu gospodarstwa rolnego-pliki do pobrania (plik PDF)  (plik doc)

4) Oświadczenie o posiadaniu rodzeństwa w oddziale przedszkolnym lub szkole-pliki do pobrania (plik PDF)  (plik doc)

5) Oświadczenie o zgłoszeniu do przedszkola dwojga lub więcej dzieci-pliki do pobrania (plik PDF)  (plik doc)

6) Deklaracja pobytu dziecka w placówce powyżej 6 godzin dziennie-pliki do pobrania (plik PDF)  (plik doc)

7) Oświadczenie dotyczące rodziny wielodzietnej-pliki do pobrania (plik PDF)  (plik doc)

8) Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka-pliki do pobrania (plik PDF)  (plik doc)

Po wypełnieniu wniosku prosimy o złożenie go wraz ze wszystkimi załącznikami w sekretariacie szkoły w budynku A- najpóźniej 8 marca do godziny 14:00.

14 l 2 14 l 1

14 lutego 2019 uczniowie z klas 0-III mieli bal karnawałowy. Dzieci przebrane w  przeróżne stroje bawiły się wyśmienicie. Zabawę prowadzili animatorzy z Teatru na Ostrowie z Wrocławia. Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie zabawy.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku.
Eliminacje szkolne odbędą się na 2 lekcji
w poniedziałek (18 lutego 2019).

Wszystkich uczniów klas 4-8 i gimnazjum chcących spróbować swoich sił w sudoku zapraszam w tym dniu do biblioteki szkolnej (budynek byłego gimnazjum) na eliminacje szkolne.

Najlepsi będą reprezentować szkołę na Mistrzostwach Dolnego Śląska 30 marca 2019.

Więcej o konkursie.

Przykładowe zadania.

Zaprasza Wojciech Zborowski

Zbiórka karmy dla bezdomnych kotów

Po raz kolejny zapraszamy wszystkie klasy do wzięcia udziału w konkursie na zbiórkę żywności i artykułów potrzebnych do przeżycia zwierzakom, które pozbawione są własnych, kochających domów.

W tym roku wesprzemy podopiecznych Fundacji Kocie Życie z Wrocławia, która zajmuje się ratowaniem miejskich kotów, organizowaniem domów tymczasowych i szukaniem tych stałych. Zebrane artykuły przekażemy również mieszkańcom Sobótki i okolic, którzy opiekują się bezdomnymi kotami z naszego regionu.

Artykuły i produkty wymienione na plakacie prosimy o podpisanie i przynoszenie do swoich klas do 29 marca 2019 r.

Na zwycięskie klasy czekać będzie słodka niespodzianka!

pelna.miska.dla.schroniska 2019

Marta Cetnarowska

eko 2019

Z okazji zbliżających się walentynek uczniowie z koła komputerowego stworzyli dwa projekty.

Projekt Wiktora

serceW

Projekt Gwida

serceG

Drodzy uczniowie i rodzice!

Prosimy o zapoznanie się z nowym planem lekcji obowiązującym od 11.02.2019 r.

Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej

Dnia 18 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbył się etap szkolny XIII Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Celem konkursu jest pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w związku z przypadającą w tym roku 80 rocznicą Wybuchu II Wojny Światowej. W konkursie, któremu towarzyszyło przesłanie: „Przejdą lata i wieki przeminą, pozostaną ślady dawnych dni…” wzięli udział następujący uczniowie : Karolina Budzyń, Judyta Lewandowska, Julia Franaszczuk, Jacek Guzik, Julia Sujka, Róża Mastalerz, Wiktoria Waszczuk, Weronika Hęcińska, Emilia Stefaniak, Elżbieta Gardzielewska, Oliwia Stolarczyk, Natalia Bednarczyk i Barbara Marek.

Jury w składzie: Joanna Berezecka- Zywer , Katarzyna Guzik, Izabela Sieradzka przyznało następujące miejsca:

1. Natalia Bednarczyk
  2. Barbara Marek
  3. Julia Franaszczuk i Jacek Guzik

W następnym etapie (rejonowym) naszą szkołę reprezentować będzie Natalia Bednarczyk z piosenką: „ Wtedy wrócą moje pieśni”.

Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów

.zdjecieKatarzyna Guzik

W okresie ferii zimowych

w dniach od 28.01 do 08.02.2019 r.

sekretariat szkoły

czynny od 8:00 do 12:00

25 stycznia 2019 w Regionalnym Centrum Kultury Słowiańskiej w Sobótce  odbył się XII Gminny Przegląd Kolęd, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2. Celem corocznego przeglądu jest kultywowanie tradycji śpiewania pieśni kolędowych oraz wspieranie muzycznych uzdolnień uczniów. Uczestnikami przeglądu byli uczniowie placówek oświatowo-wychowawczych z terenu miasta i gminy Sobótka.

Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: zespół teatralno-muzyczny Żywioły Ślężańskie z klasy 2a oraz zespół wokalno-instrumentalny Z gitarą po uśmiech.

25 s 125 s 2

pk 1 pk 2

Po zakończonych występach na uczniów czekał poczęstunek oraz wspólne kolędowanie.

Do przeglądu uczniów przygotowały
Bożena Olichwer-Ostrowska, Katarzyna Guzik