Drodzy rodzice!

Ruszyły zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2018/2019. Wypełnione karty należy składać do kierownika świetlicy do 22.06.2018 roku.

Druk do pobrania w zakładce świetlica

" Z ekologią na Ty"

ke

Dnia 11.05.2018r. w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczno- przyrodniczy " Z ekologią na Ty". W konkursie udział wzięli uczniowie klas I-III. Uczestnicy byli oceniani w kategoriach wiekowych. Oto zwycięzcy:

Klasy I
I miejsce: Szymon Śledziewski 1b
II miejsce: Bolek Kowalski 1a
III miejsce: Amelia Czerwińska 1b
Klasy II
I miejsce: Juliana Czaplińska 2a
II miejsce: ex aequo Szymon Peljak 2c, Oliwia Skonecka 2c, Patrycja Kidun 2a
III miejsce: Oskar Kotowicz 2b
Klasy III
I miejsce: ex aequo Amelia Jurczak 3b, Mateusz Białecki 3c, Mateusz Łagos 3d
II miejsce: Marcin Surlejewski 3b
III miejsce: ex aequo Mateusz Warzyński 3d , Stanisław Kwiatkowski 3a
Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje!

ke1Organizatorki: Patrycja Kuczyńska i Dagmara Sadura- Enzanza

rakieta

Kosmiczny Układ Kumpelski

Na KUK wszystkich zapraszamy

Kumpli u nas dobrych mamy.

Na KUK kuknij Mamo, Tato

będziemy Wam wdzięczni za to.

Kumpli też czeka grupa spora na... Pana Dyrektora.

KIERUNEK KUK  strzp

konkurs

BOO

21 maja 2018 r. odbędą się zebrania z rodzicami:

o godz. 16:30 klasy 0-II i klasy IV

o godz. 17:00 klasy V - 3 (Gim)

(rozdzielenie godzin zebrań na prośbę Rady Rodziców)

Drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszamy na zebranie Rady Rodziców w dniu 21.05.2018 o godzinie 17.30

Wyniki konkurencji informatycznej w Dziesięcioboju Jedyneczka. Zadnie informatyczne polegało na tym, żeby zaprezentować jak najlepiej swoją klasę przy pomocy prezentacji multimedialnej.

Klasa 4a 0 pkt.

Klasa 4b 10 pkt.

Klasa 4c 8 pkt.

Klasa 4d 6 pkt.

Klasa 5a 6 pkt.

Klasa 5b 8 pkt.

Klasa 5c 8 pkt.

Klasa 5d 8 pkt.

Klasa 6a 10 pkt.

Klasa 6b 8 pkt.

Klasa 6c 8 pkt.

Klasa7a 10 pkt.

Klasa 7b 0 pkt.

Klasa 7c 10 pkt.

W tym miesiącu trwa konkurencja językowa a w czerwcu odbędzie się ostatnia - sportowa (liczona podwójnie). Zapraszamy wszystkie klasy do mobilizacji na ostatnie dwie konkurencje. Do wygrania ciekawe nagrody!!!!!

klasyfikacja ogólna

KONKURS NA PROJEKT

scratchday

Z okazji Światowego Dnia Scratcha prezentujemy kosmiczną sensację.
Odkryty został nowy układ: KUK, czyli... Kosmiczny Układ Kumpelski. Są tam planety: Przyjazna, Serdeczna, Pomocna, Cierpliwa, Radosna i Towarzyska.

Niestety, na planetach tych brakuje mieszkańców.  O tym, kto zamieszka te planety zadecydują sami uczniowie wykonując projekty plastyczne. Jeśli masz ciekawe pomysły, narysuj je i zgłoś pracę do konkursu. Kolejnym etapem pracy będzie wykonanie zwycięskich stworków w Scratchu.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie. Podpisane na odwrocie kartki  projekty stworków prosimy o dostarczanie do klasy 1a do 25 maja 2018.

BOO

W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta.

1 maja zapisał się, jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

2 maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

3 maja upamiętnia przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 maja z 1791 roku.

Z tej okazji 27 kwietnia uczniowie klasy 3a i 3b SP wystąpili w przedstawieniu, które miało na celu uczczenie tych ważnych Świąt. Dzieci stanęły na wysokości zadania i w sposób klarowny przybliżyły najmłodszym uczniom naszej szkoły trudne tematy związane z Konstytucją. To była ważna lekcja edukacji społecznej.

„Naród, który nie zna swojej przeszłości ginie i nie buduje przyszłości”

Organizatorzy: Natalia Brzeźna i Paulina Durda

20 kwietnia w naszej szkole odbył się

konkurs ortograficzny klas II i III SP.

Wzięło w nim udział 19-ścioro uczniów.

Oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych.

Zwycięzcami zostali:

KLASY II

I miejsce- Patrycja Kidun

II miejsce- Tymek Pieczątka

III miejsce- Julka Winter

KLASY III

I miejsce ex aequo- Oliwia Piskorz, Amelka Nicoś, Mateusz Białecki, Piotrek Czyż

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW ORTOGRAFICZNYCH! :)

Organizatorzy: Natalia Brzeźna i Paulina Durda

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że 30 kwietnia,
2 maja i 4 maja 2018 r.

są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

W tych dniach nie organizuje się dowozów do szkoły.
Uczniom, których rodzice poinformują wychowawców o konieczności zapewnienia opieki, szkoła w tych dniach zorganizuje zajęcia opiekuńcze w godz. 8:00 – 13:00.

ŻYWIOŁY ŚLĘŻAŃSKIE I PERŁA

18 04 2018 218 04 2018 1

18 kwietnia 2018 odbył się XII Regionalny Przegląd Zespołów Artystycznych Szkół i Placówek im. Janusza Korczaka z rejonu Dolnego Śląska w Złotoryi. Hasło tegorocznego spotkania brzmiało: Wszystko to jest Ojczyzna. Celem imprezy była integracja dzieci oraz propagowanie twórczości patrona Janusza Korczaka w działaniach edukacyjno-wychowawczych.

Naszą szkołę zaprezentowali uczniowie z klasy pierwszej, którzy wystąpili w przedstawieniu Perła. Scenariusz do niego powstał podczas zajęć koła teatralno-muzycznego w oparciu o tekst Janusza Korczaka Legenda o pieśni. Spektakl wzbudził zainteresowanie publiczności a młodzi aktorzy grający na dzwoneczkach między innymi  Rotę  wzbudzili wyrazy uznania i otrzymali gromkie brawa.

18 04 2018 3

Gratulujemy naszym najmłodszym uczniom bardzo udanego debiutu scenicznego.

Więcej na temat przeglądu.