2 czerwca obchodziliśmy Dzień Mamy i Dzień Taty. Rodziców przywitaliśmy fanfarami. Potem były wiersze od serca z dedykacją dla kochanej mamy i kochanego taty. Śpiewaliśmy również piosenki oraz graliśmy w zespole dzwonków chromatycznych. Podczas przerwy był pyszny poczęstunek przygotowany przez Rodziców. W drugiej części spotkania oglądaliśmy wystawę portretów dzieci i Rodziców, było dużo śmiechu i zabawy. Na zakończenie zaśpiewaliśmy 100 lat i wręczyliśmy zrobione przez nas słonie przynoszące szczęście. Dziękujemy Rodzicom za przybycie, poczęstunek i zabawę z nami.

3 czerwca naszą klasę odwiedził tato Piotrka i zaprosił nas do Senegalu. Pokazywał fotografie i opowiadał nam o tym afrykańskim państwie, które znajduje się blisko Mali poznanym przez nas już wcześniej. Wszyscy byli bardzo zaciekawieni. Dziękujemy bardzo tacie Piotrka za spotkanie z nami.

1 czerwca poszliśmy z klasą 2c na wycieczkę pod Wieżycę. Podczas drogi podziwialiśmy przepiękne widoki na całą okolicę. Na miejscu czytaliśmy Legendę o pannie z rybą, odczytywaliśmy nazwy miejscowości na makiecie naszego regionu, zrobiliśmy piknik. Wyprawa była bardzo udana.

Wszystkim Mamom, Mamusiom, Mamciom i Mateńkom najserdeczniejsze życzenia składają uczennice i uczniowie z klasy 2b!

mmmm

Dziękuję za to wszystko,
Czym dobroć jest na ziemi,
Że Jesteś najważniejsza,
Że tego nikt nie zmieni,
Że jeden dzień najpiękniej
W mym sercu jaśnieć musi:
Dla jednych to Dzień Matki,
A dla mnie Dzień Mamusi.

20 maja urządziliśmy biwak pod Ślężą. W związku z tym, że Ślęża znalazła się w naszej klasie, nie mieliśmy daleko. Po znalezieniu miejsca na nocleg była wspólna kolacja. Potem mamy czytały nam bajki. Mama Kacpra i mama Maurycego połączyły się z nami za pomocą Skypa. Mama Piotra przyszła do nas i czytała w klasie. Pobawiliśmy się też przy ulubionej muzyce. Do snu ukołysał nas film Latająca maszyna z muzyką Fryderyka Chopina. Noc minęła spokojnie, choć niektórzy leżeli rano trochę inaczej, niż kładli się wieczorem. Biwak pod Ślężą bardzo nam się podobał i już planujemy następny. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w organizacji tego biwaku. Dziękujemy również mamie Klaudii, Piotra, Kacpra i Maurycego za poświęcony nam czas. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

dsp

17 maja kolejny raz spotkaliśmy się z dziećmi z Przedszkola nr 1 w Sobótce. Tym razem zaprosiliśmy ulubionego kota do wędrówek po okolicach Sobótki. Na początek, dzieci w parach: uczeń i przedszkolak, robiły zdjęcia wybranego fragmentu makiety, potem uczyły duszka poruszać się po sfotografowanych dróżkach. Na koniec dzieci nauczyły kota piosenki o Dniu Scratcha. To spotkanie było bardzo udane.

11 maja byliśmy na wycieczce we Wrocławiu. Uczestniczyliśmy w warsztatach Majsterkowo organizowanych w Castoramie przy ul. Granicznej. Wszyscy zrobiliśmy drewniane pociągi składające się z lokomotywy i wagonika. Na zakończenie zajęć mieliśmy ekologiczny quiz oraz otrzymaliśmy dyplomy i niespodzianki. Bardzo podobały się nam te zajęcia. Dziękujemy Pracownikom z Castoramy, którzy bardzo miło nas przyjęli i wspierali podczas pracy.

Kolejną atrakcją było kino. Obejrzeliśmy film Dzielny kogut Maniek. Przygody głównego bohatera przekonały nas, że nawet w trudnej sytuacji nie należy się załamywać, bo zawsze znajdzie się mądry sposób na rozwiązanie każdego problemu. Dziękujemy Mamom Zosi i Klaudii za bardzo duże zaangażowanie w organizację wycieczki.

5 maja odbył się we Wrocławiu I Ogólnopolski Przegląd Piosenki Aktorskiej. Naszą szkołę reprezentowały Hania i Gabrysia. Hania zaśpiewała piosenkę Okulary, Gabrysia piosenkę Żuk. Słowa utworów, to znane wiersze Juliana Tuwima i  Jana Brzechwy. Muzykę do wierszy skomponowaliśmy sami. Dziewczynki pokazały, jak poprzez zabawę piosenką można kreować postać na scenie. Regulamin przeglądu przewidywał przyznanie jednej nagrody głównej i dwóch wyróżnień. W kategorii klas 0-III Hania otrzymała I nagrodę, Gabrysia wyróżnienie. Występ dziewczynek bardzo podobał się  publiczności i został doceniony przez profesjonalne Jury. Nam podobał się niezwykle ciepły klimat przeglądu. Bardzo dziękujemy mamom Hani i Gabrysi za pomoc w organizacji wyjazdu. Dziewczynki, gratulujemy sukcesu!

sim

Muzeum Historii Polski ogłosiło ciekawy konkurs Królewskie pary. Przedmiotem konkursu było wykonanie wizerunku ślubnego wybranego króla Polski z dynastii Jagiellonów lub króla elekcyjnego wraz z poślubioną królewną/księżniczką pochodzącą z obcego dworu. Konkurs zachęcił nas do poznania postaci króla Jana III Sobieskiego i królowej Marysieńki, która przybyła z Francji. Tutaj znajdują się materiały na temat wybranej przez nas pary królewskiej i ich wielkiej miłości. Mieliśmy również okazję poznać historię Pałacu w Wilanowie, ulubionej rezydencji pary królewskiej. Historia Polski jest naprawdę ciekawa!