foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Miesiąc zaczął się integracją z klasą 6c, która zaprosiła nas do wspólnego nocowania w szkole. Sale pełne były gwaru i śmiechu.

Niektórzy z nas w połowie miesiąca brali udział w konkursie zDolny Ślązaczek (część polonistyczno-matematyczna i część językowa).

Kronika klasowa, 17.10.2016 r.

Dziś obchodziliśmy święto Patrona Szkoły Janusza Korczaka. Nasza klasa zaprezentowała przedstawienie pt. "Król Maciuś I". Następnie cała szkoła udała się w pochodzie pod pomnik patrona i złożyła kwiaty.

 

DSC 0008   DSC 0009 1

DSC 0010 1   DSC 0014

DSC 0017   DSC 0020

DSC 0023

Kronika klasowa, 18.10.2016 r.

Dzisiaj w szkole obchodzony jest dzień poświęcony pamięci pułkownika Władysława Kabata. Obchody rozpoczęły się uroczystym apelem "Ojczyzna to trzy rzeczy wspólne: wspólna mowa, wspólna ziemia, wspólna pamięć.". Mieliśmy również wyjątkowych gości: pana Zdzisława Kabata - syna pułkownika, panią Monikę Szimę-Efinowicz, pana Jacka Ostrowskiego - kierownika Referatu Oświaty, pana Michała Hajdukiewicza - kierownika Biblioteki Miejskiej, panią Bożenę Ungurian - wicedyrektora MOW wraz z uczennicami oraz delegacje z Gimnazjum Gminnego i Szkoły Podstawowej nr 2 w Sobótce wraz z opiekunami.

Kronika klasowa, 27.10.2016 r.

Nasza szkoła przeobraziła się w krainę bajek. Na szkolnych korytarzach można było spotkać bajkowe postaci. Nasz kolega z klasy w konkursie na najlepsze przebranie zdobył II miejsce, a cała klasa zdobyła dzięki niemu punkty w Dziesięcioboju JEDYNECZKA.

Asia

W drugiej połowie miesiąca pojechaliśmy pociągiem na wycieczkę do Jaworzyny Śląskiej. Zwiedziliśmy tam Muzeum Techniki i Kolejnictwa. Oprowadzał nas bardzo sympatyczny pan kolejarz. Mieliśmy również lekcję muzealną na miejscu.

jaworzyna

 

 

W szkole odbył się jeszcze jeden próbny alarm pożarowy.

Miesiąc kończył się Szkolnym Świętem Dyni, w czasie którego mieliśmy klasowe warsztaty na temat tego warzywa.

dynia

 

Dziennik elektroniczny

BIP