foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dnia 18.03.2016 r. pojechaliśmy razem z klasą 4b i wychowawcami do Muzeum Etnograficznego i Muzeum Narodowego do Wrocłme1awia. Pojechała z nami także Pani Agata Jurasz. Wyjechaliśmy o godzinie 8.30 z Sobótki.

Gdy dojechaliśmy do Muzeum Etnograficznego weszliśmy do środka, rozebraliśmy się i weszliśmy do pierwszej sali z wystawą o ręcznie zdobionych jajkach wielkanocnych. Były pokazane różne techniki malowania lub ozdabiania jajek. Jedną z najbardziej zapamiętanych przeze mnie technik była technika batikowa. Polegała ona na pisaniu woskiem różnych wzorów na białym jajku i barwieniu go. Jest to jedna z najstarszych technik zdobienia jajek.

ME4Na wystawie nie tylko były pokazane jajka, ale także palmy, pierniki i koszyczki zrobione ręcznie.

Gdy skończyliśmy oglądać wystawę weszliśmy po schodach na pierwsze piętro, na którym znajdowały się różne ciekawe eksponaty np. rzeźby i obrazy. Na piętrze znalazł się także wielki kontrabas, a obok niego znajdowały się buty i naczynia drewniane.ME5

 

Gdy zwiedziliśmy Muzeum Etnograficzne poszliśmy do Muzeum Narodowego. W nim znajdowała się pierwsza sala wejściowa. Przeszliśmy do szatni, odłożyliśmy niepotrzebne rzeczy. Na początku przyszedł nasz przewodnik, który nas oprowadzał. Przewodnik klasy 4b poszedł w inną stronę, a my w inną.

Weszliśmy do pierwszej sali. Była tam szyba, a za szybą były złote monety na których zostali uwiecznieni królowie. Następnie weszliśmy na poziom następny, na którym przeważnie były obrazy. W trakcie pokazywanie różnych eksponatów nasz przewdonik wyjaśniał nam ich pochodzenie.

Następnie przeszliśmy do kolejnych sal w których zmieniały się najciekawsze eksponaty. Doszliśmy do największego obrazu w muzeum. Sięgał on na cała ścianę. Był to już koniec wycieczki i zeszliśmy na dół. Wsiedliśmy do autobusu i wróciliśmy do szkoły. Wycieczka była udana.

Weronika

Dziennik elektroniczny

BIP