foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się do Wrocławia. Mieliśmy zwiedzić piekne barokowe sale Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. O tym, że Oratorium Marianum jest zajęte na konferencję dowiedzieliśmy się już wczesniej. Jednak na miejscu czekała na nas druga niespodzianka. Aula Leopoldina również nie była udostepniona zwiedzającym. Rada Adwokacka wynajęła salę na swoje potrzeby. Niektórym udało się zajrzeć do Auli przez uchylone drzwi.

Zwiedziliśmy jednak wystawę poświęconą poczatkom Uniwersytetu Wrocławskiego. Byliśmy na Wieży Matematycznej. Charakterystyczne dla baroku zdobienia mogliśmy zobaczyć w korytarzach muzeum i w kościele uniwersyteckim. W nim również podziwialiśmy kopię Piety Michała Anioła.

Na jednym z Wrocławskich chodników znaleźliśmy Ścieżkę Historii Wrocławia. Rysunki powiązane z datami pomogły nam domyśleć się, jakie zdarzenia zostały uczczone w ten sposób. W zgadywaniu najlepszy okazał się Karol. Najtrudniej było się domyśleć znaczenia sznurka na jednej z tabliczek, ale tu pomagał Kamil posługując się Internetem.

Trasą przez Most Uniwersytecki, koło Powodzianki upamiętniającej wysiłki wolontariuszy podczas powodzi, przeszliśmy na wyspy. Kładkami dotarliśmy do Ostrowa Tumskiego skąd zakłódkowanym Mostem Tumskiem udaliśmy się na przystań na Piasku. Przed odpłynięciem zafundowaliśmy sobie lody.

Atrakcją rejsu po Odrze było przepłynięcie pod mostami, przejście przez śluzę w obie strony, spotkanie siwej czapli na nabrzeżu oraz widok wagonika kolejki POLINKI. Dla niektórych głównym punktem programu było "zrobienie Titanica".

DSC 0009 DSC 0010 DSC 0011

DSC 0012

DSC 0013

DSC 0014

DSC 0015

DSC 0016 

DSC 0017

DSC 0018

DSC 0019

DSC 0020

DSC 0020

DSC 0021

DSC 0022

DSC 0023

DSC 0023

DSC 0024

DSC 0025

DSC 0026

DSC 0027

 

Dziennik elektroniczny

BIP