ddziewczynki 1W poniedziałek 12.10 w najmłodszych grupach, czyli u Poziomek i Pszczółek, świętowaliśmy Dzień Dziewczynki. Dziewczyny z zerówek będą obchodzić już nieco poważniejszy Dzień Kobiet w marcu.

Małe damy z tej okazji otrzymały prezenty niespodzianki, były baaardzo zadowolone. To chłopcy wręczali prezenty swoim koleżankom. Tradycyjnie odbył się poczęstunek, tańce, a nawet tańce ze wstążkami. U Pszczółek była prawdziwa dyskoteka, z kolorowymi światełkami i wielkie bańki mydlane. Poziomki z imprezy na imprezę będą się rozkręcać, na razie troszkę plątały im się rączki w piosence „Labada” i było bardzo wesoło. Tym razem to chłopcy musieli postarać się, by ładnie zaśpiewać „100 lat!”, nie było, że nie! Dziewczynki dostały również pamiątkowe medale lub dyplomy. To był przyjemny dzień.

Dominika Sieniarska-Baran, Magdalena Szpalek

link do galerii

dzien dyni2020 1Dnia 10. października 2020 roku w naszym Przedszkolu grupa Poziomek obchodziła Dzień Dyni. Dzieci w tym dniu przyniosły najpiękniejsze i najdorodniejsze okazy. Mogły je podziwiać z kolegami i koleżankami, a nawet wspólnie z panią Anetą rozkroić i zajrzeć do środka. Surowej ocenie organoleptycznej poddano pestki dyni, które następnie ułożono na tacach, aby mogły wyschnąć. Poziomki brały udział także w zajęciach zespołowych, razem wykleiły z papieru kolorowego ogromną "Dynię". Następnie każdy z osobna malował palcami na pomarańczowo lub żółto własną sylwetę dyni. Nie zabrakło również zabaw matematycznych, przeliczania, klasyfikowania, układania dyń od największej do najmniejszej, a nawet prób podniesienia największego z warzyw.

Aneta Mielnikowska, Magdalena Szpalek

link do galerii

dzien chlopaka 5Dnia 30.09.2020 r. w całym Przedszkolu swoje odlotowe święto mieli nasi kochani chłopcy. Wszyscy: ci bardziej przebojowi, jak i ci nieco bardziej nieśmiali w tym dniu byli w centrum uwagi. Każdy mały mężczyzna otrzymał w prezencie kolorowy styropianowy samolot, który można było w tych ostatnich ciepłych dniach wykorzystać podczas rodzinnych spacerów do sprawdzania, jak daleko poszybuje.

Dzieci świętowały ten dzień w gronie swoich kolegów i koleżanek z grup. Były dyplomy lub medale, tańce z balonami, słodki poczęstunek w postaci domowego ciasta lub babeczek, dziewczynki składały kolegom życzenia i z uśmiechem śpiewały „100 lat!”. Działo się!

Zespół Nauczycieli Przedszkola

galeria zdjęć

1Pod koniec września w ramach cyklu "Poznaj moich rodziców" do naszego Przedszkola przyjechali policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Dzieci dowiedziały się w czym zajmują się patrole policji wodnej, jak powinniśmy zachowywać się nad jeziorem i rzeką oraz jak pracuje policyjny pies. Chętnie oglądali wszystkie komendy, które wykonywał pies ze swoim przewodnikiem.

Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę wielu chętnych do jej przymierzenia przedszkolaków.
Uwieńczeniem spotkania z policjantami była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu oraz quada, który na czas pobytu zaproszonych gości stanął na terenie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą. Ponadto przedszkolaki mogły włączyć i posłuchać sygnałów policyjnej syreny.

To było bardzo ciekawe spotkanie.

Dziękujemy!

Dzieci z przedszkola z wychowawcą

K. Lorenc

3  4  5

dzienPrzedszkolaka 3W poniedziałek 21 września nasze Przedszkolaki świętowały jeden ze swoich najważniejszych dni - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka! Na boisku szkolnym odbyła się uroczystość dla wszystkich grup, ze zwróceniem uwagi na odpowiedni dystans między nimi. Spotkanie rozpoczęliśmy powitaniem i prezentacją piosenki przez każdą grupę. Naszym najmłodszym 4-latkom odwagi dodawały kolorowe balony trzymane w rączkach. Wszystkie dzieci wydawały się przejęte i zaśpiewały naprawdę pięknie. Każdy otrzymał od wychowawcy pamiątkowy medal Super Przedszkolaka, a następnie odbyły się zabawy muzyczno-ruchowe. Zmęczeni zabawą na świeżym powietrzu, udaliśmy się do swoich sal, gdzie czekał słodki poczęstunek i ciąg dalszy imprezy. Były między innymi bańki mydlane, zabawy z chustą animacyjną, śpiewy i tańce. Dzieci na pewno zapamiętają ten dzień!

Zespół nauczycieli Przedszkola

dzienPrzedszkolaka 1   dzienPrzedszkolaka 2  dzienPrzedszkolaka 4