Koło teatralne

Spotkania z uczniami mają charakter warsztatowy. Pod kierunkiem prowadzącej dzieci szkolą artykulację i dykcję. Uczą się głosem i ciałem wyrażać emocje. Ćwiczą pamięć i gruntują swoją wiedzę o teatrze. Nabywają umiejętności pracy w grupie. Również zachęcane są do przedstawiania własnych pomysłów.

Wszystkie te ćwiczenia służą poprawie samooceny, zwalczaniu tremy i umiejętnościom swobodnego i kulturalnego zachowania w każdej sytuacji. Praca ta jest oczywiście mozolna, gdyż atmosfera na zajęciach sprzyja niepohamowanym i nieprzewidzianym reakcjom, ale wszystko na wesoło!

Oprócz pracy nad sobą, zadaniem grup jest przygotowanie prezentacji scenicznych. Projekty opierają się na tekstach pisanych przez prowadzącą na podstawie zachowań i charakterów dzieci. By im lepiej „wchodziła” rola do głowy, słowa muszą się rymować, tworząc specyficzną melodię dopasowaną do osobowości małego aktora. Do tego jest zawsze coś do zaśpiewania i… tu, na całe szczęście, dzieci potrafią sobie poradzić bez fachowego wsparcia, gdyż przemawia do nich rytm i tekst.

Uczniowie zostali już rzuceni na wielką wodę 14 października, kiedy to bez poważnych prób wystąpili przed wielkim audytorium pedagogicznym w Gimnazjum. Trema była ogromna. Jedna z dziewczynek odpychała mikrofon, zalewając się łzami. Ale od czego jest prowadząca?! Stanęła, przytuliła, a dalej poszło wspaniale! Powtórka w swojej Szkole nie pamiętała wczorajszego strachu.

Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu; czwartek 13.00-14.00, piątek 14.00-15.00.