foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

b1b2
b3b4

6 grudnia 2018 dzieci z klas pierwszych i drugich pojechały do fabryki bombek w Krośnicach. Zobaczyły tam, jak wygląda produkcja kolorowych ozdób choinkowych. W czasie warsztatów miały okazję ozdobić brokatem swoją bombkę oraz dokonać zakupów w zakładowym sklepie. Każde dziecko otrzymało dużą bomkę z własnym imieniem. Fabrykę bombek można zwiedzić TUTAJ.

Organizatorzy
Ewa Borodziuk-Mrówka, Bożena Olichwer-Ostrowska
Agata Bednarczyk, Dagmara Sadura-Enzanza
Natalia Brzeźna, Paulina Durda

BOO

0305

0708

29 października 2018 klasy 2a i 2c pojechały na wycieczkę do pobliskiej miejscowości Wiry leżącej w Masywie Ślęży. Uczniowie zwiedzili tam Trasę Turystyczną w starej Kopalni magnezytu. Trasa jest bardzo ciekawa. Przechodząc tunelami pod ziemią można zobaczyć tory i stojące na nich wagoniki służące kiedyś do transportu wydobywanego magnezytu. Dużo jest różnych maszyn wykorzystywanych przez górników. Zachwyciła nas krystalicznie czysta woda wypływająca z podziemnych źródeł oraz żyła białego magnezytu.  

Organizatorzy

Bożena Olichwer-Ostrowska
Ewa Borodziuk-Mrówka

BOO

 

  20w 220w 420w 120w 3

26 września 2018 klasy 2a i 1c odwiedziły Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sobótce. Miały tam okazję poznać zasady segregacji surowców wtórnych oraz zobaczyć, jak to realizowane jest w praktyce. Dziękujemy Pani Monice Jackowicz za poświęcony nam czas i oprowadzenie po terenie zakładu. 

Organizatorzy

Bożena Olichwer-Ostrowska
Dagmara Sadura-Enzanza

BOO

 

b1b2b3b4

 

17 września 2018 klasy 2a i 2c wyjechały do Rodzinnego Centrum Rozrywki we Wrocławiu. Wszystkie dzieci bawiły się świetnie. Jednogłośnie stwierdziły, że takie wspólne zabawy to dobry start w nowy rok szkolny.

Organizatorzy

Bożena Olichwer-Ostrowska
Ewa Borodziuk-Mrówka

BOO

 14 cz314 cz2
14 cz114 cz4

16 VI 2018 klasy 1a, 1b, 1c udały się na pieszą wycieczkę po naszym regionie. Dzieci spod Schroniska przeszły lasem pod kapliczkę, a potem zwiedziły Muzeum Ślężańskie. Pogoda nas nie zawiodła, wszystkim dopisywały doskonałe humory.

Wychowawcy klas pierwszych

 BOO

2018 04 17 117 kwietnia 2018 klasy 1a i 1b wyjechały na wycieczkę do Świdnicy. W pięknej auli Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kasprowicza dzieci obejrzały przedstawienie Plastusiowy pamiętnik oparte na fragmentach znanej książki Marii Kownackiej. Szczególne zainteresowanie wzbudziła piękna scenografia oraz  efekty sceniczne. Spektakl bardzo podobał się dzieciom, które żywo reagowały na wykorzystane piosenki. W pamięci zostaną słowa jednej z nich:

Fiku – miku! Wyobraźnia jest wspaniała!
Fiku – miku! Wyobraźnię trzeba mieć!
Fiku – miku! By fantazji dodawała.
Fiku – miku! Tym, co w nudy wpadli sieć.

2018 04 17 2 2018 04 17 3

Po spektaklu uczniowie odwiedzili Jaskinię Nietoperzy, która znajduje się w Nadleśnictwie Świdnica. Uczniowie dowiedzieli się tam wiele ciekawych rzeczy na temat jedynych fruwających ssaków. Nietoperz w ciągu jednej nocy potrafi zjeść 2000 komarów i  choćby z tego powodu ludzie powinni je szanować i chronić. 

Organizatorzy

Bożena Olichwer-Ostrowska
Ewa Borodziuk-Mrówka


BOO

19 I 01

 

19 i 20 grudnia 2017 wszystkie klasy pierwsze oraz oddziały przedszkolne odwiedziły Domek św. Mikołaja w Srebrnej Górze. Dzieci brały udział w warsztatch plastycznych: kolorowały gipsowe ozdoby choinkowe, robiły świece z wosku pszczelego.

Najbardziej wyczekiwaną chwilą było spotkanie ze św. Mikołajem. Każdy uczeń mógł osobiście z nim porozmawiać, przekazać narysowany przez siebie list oraz potwierdzić zobowiązanie poprawy swojego zachowania w specjalnej księdze. Po wielu przeżyciach wszyscy mogli skosztować pysznych pierogów, mufinek i ciasteczek. Żal było opuszczać to przyjazne miejsce. 

19 I 03

19 I 02   

 

 

 

 

 

 

Organizatorzy

Nauczycielki klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych

 

BOO

bdkowice5Na naszą ostatnią wycieczkę w roku szkolnym 2015/2016 wybraliśmy Rezerwat Archeologiczny w Będkowicach. W sobotę (11.06.2016) wyszliśmy spod naszej szkoły, doszliśmy do ul. P. Włosta i szlakiem „Czerwonego Niedźwiadka” wyruszyliśmy do celu naszej wyprawy. Na szlaku uczyliśmy się rozpoznawać gatunki drzew iglastych i posługiwać się mapą. Odwiedziliśmy kurhany, zrekonstruowane grodzisko (obecnie składa się z trzech chat) oraz wysychaliśmy niezwykle ciekawego wykładu, dotyczącego życia ludzi w średniowieczu. Na zakończenie wyprawy rozpaliliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski.

Nauczycielki przyrody

 

bedkowice  bedkowice4

W dniach 30 – 31 maja my uczniowie klasy 3a i 3d z wychowawcami, udaliśmy się na dwudniową wycieczkę szlakiem Perły Małopolski.
W pierwszym dniu wycieczki, zatrzymaliśmy się w Ojcowskim Parku Narodowym. Weszliśmy na dziedziniec Zamku na Pieskowej Skale i zobaczyliśmy słynną maczugę Herkulesa. Spacerując szlakiem Parku Narodowego, zajrzeliśmy do Groty Łokietka oraz Jaskini Nietoperzowej.
Po zwiedzaniu, udaliśmy się do hotelu, gdzie czekały na nas gry i zabawy integrujące naszą grupę prowadzone przez animatora zabawy.
Drugiego dnia wycieczki, pojechaliśmy do Krakowa by zwiedzać miasto z licencjonowanym przewodnikiem. Będąc na Wawelu, zobaczyliśmy dzwon Zygmunta i groby królewskie. Następnie wysłuchaliśmy hejnału z wieży Kościoła Mariackiego i przeszliśmy na dziedziniec starego uniwersytetu – Collegium Maius. Spacerując krakowskim Rynkiem, zobaczyliśmy Sukiennice, gdzie każdy z nas zakupił pamiątki i skonsumował krakowskie obwarzanki oraz pyszne lody.
Pełni wrażeń, po całym dniu zwiedzania, udaliśmy się na obiad do restauracji „Jama Michalikowa”.
Niestety dwa dni wycieczki bardzo szybko minęły. Chętnie tutaj wrócimy.
Oto nasza fotorelacja z najciekawszych miejsc,które zobaczyliśmy.

 

 

 

20160530 143942

Zamek na Pieskowej Skale

 

20160530 150537

Maczuga Herkulesa

 

20160531 110902

 

Dziedziniec Zamku na Wawelu

20160531 103220

Smok Wawelski

 

Opracowanie Monika Markiewicz i Ewa Spilnyk

W piątek – 13.05.2016 w ramach Nocy Muzeów i Bibliotek, w późnych godzinach wieczornych uczestniczyliśmy w spotkaniu poświęconemu pajęczakom. Spotkanie odbyło się w naszym Muzeum Ślężańskim. Poznaliśmy niektóre gatunków pajęczaków żyjących w Polsce i na świecie, ich wymagania życiowe i ciekawe zachowania. Największe wrażenie zrobiła na nas wystawa, na której mogliśmy pooglądać żywe okazy, niektórzy bardziej odważni mogli wziąć ptaszniki i skorpiony na ręce...

Nauczycielki przyrody

pajeczak

    pajeczak2  pajeczak3  pajeczak4

koloprzyr 1W dniu 7.05.2016 odwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze we Wrocławiu i Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. W muzeum zwiedziliśmy następujące wystawy: „Owady i człowiek”, „Świat rośli”, „Świat zwierząt” i „Układ kostny kręgowców”. Największe wrażenie zrobiła na nas ta ostania wystawa, gdzie oglądaliśmy szkielety m. in.: słonia, żyrafy, waleni i anakondy. W Ogrodzie Botanicznym podziwialiśmy piękne rododendrony i wiele innych roślin. Zwiedziliśmy również wystawę „Panorama Natury”, na której zostaliśmy zapoznani z etapami powstawiania życia na naszej planecie.

Nauczycielki przyrody.

koloprzyr 2  koloprzyr 3    koloprzyr 4

Dziennik elektroniczny

BIP