foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Wycieczka koła przyrodniczo-matematycznego do Muzeum Ślężańskiego i udział w festynie „Otwarcie Legend Szlaków Ślężańskich”.

W sobotę 7.11.2015, ze względu na niesprzyjającą pogodę (deszcz), musieliśmy zrezygnować z wycieczki szlakiem pomników przyrody i odwiedziliśmy Muzeum Ślężańskie. W muzeum mogliśmy podziwiać zbiory z zakresu archeologii, przyrody oraz historii regionu. Korzystając z ekspozycji „Przyroda Masywu Ślęży” mogliśmy pooglądać wszystkie organizmy chronione występujące na terenie Ślężańskiego Parku Krajobrazowego.

 

Po wizycie w muzeum udaliśmy się na Rynek w Sobótce, gdzie czynnie wzięliśmy udział w festynie „Otwarcie Legend Szlaków Ślężańskich”. Wysłuchaliśmy legend, poczęstowaliśmy się pysznymi plackami, tworzyliśmy z masy solnej niedźwiadka ślężańskiego oraz braliśmy udział w wielu konkursach, przygotowanych przez Będka i Radunię.

Ewa Nesterowicz, Magdalena Szywała, Anna Wnęk-Sosialuk.

wycieczka kola  wycieczka kola 2  wycieczka kola 3  wycieczka kola 4  \

wycieczka kola 5  wycieczka kola 6

Dziennik elektroniczny

BIP