foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

wiosna 122 marca 2021 Przedszkolaki wraz z Paniami żarliwie starały się odgonić zimę i zachęcić wiosnę do przybycia. Początkowo wydawało się, że podjęte działania były skuteczne, że stara dobra Marzanna się sprawdziła, jednak później - chyba Pani Wiosna pogniewała się, że przedszkole jest zamknięte. Ale po kolei…

Było tak: we wspomniany poniedziałek dzieci przybrały wiosenne, harde miny i kwieciste bądź zielone stroje, opaski – akcenty takie, które od razu przywoływały na myśl kwitnącą wiosnę.
W tym dniu dzieci śpiewały wiosenne piosenki i mówiły wiersze – zerówki w swoim, a młodsze grupy w swoim gronie. Prezentację każdej grupy wychowawcy poprzedzili krótkim wstępem, kilkoma słowami o kukle Marzannie i zachętą do dołożenia wszelkich starań, by pięknie powitać wiosnę.
Po występach odbył się teatrzyk pudełkowy „Śniegowa dziewczynka” – niespodzianka dla dzieci (dziękujemy kochanej Pani Wioli!!!). Na samym końcu, już we wspólnym gronie, zorganizowaliśmy pochód po terenie przedszkola. Dzieci skandowały okrzyki „Precz zimo, witaj wiosno!” i inne, jakie im przychodziły do głowy. Jak można się domyślić, było naprawdę energicznie i głośno, tak jak na przedszkole przystało. Było co prawda wietrznie, lecz słońce rozgoniło chmury i świeciło mocno na błękitnym niebie. Rozentuzjazmowane dzieciaki wymachiwały kwiatami z bibuły, które wykonały ze swoimi paniami lub z rodzicami w domu. Dzięki nim w całym przedszkolu było radośnie!

Myśleliśmy, że tak będzie aż do lata. A teraz… czekamy, czy jak już wrócimy do swoich kolorowych przedszkolnych sal, Pani Wiosna do nas dołączy, rozgości się i zostanie na dłużej? Mamy taką gorącą nadzieję. Jeśli nie, będziemy się grzać promiennymi uśmiechami stęsknionych dzieci!

Nauczyciele Przedszkola

Galeria zdjęć  

Dziennik elektroniczny

BIP

platforma edukacyjna