Drodzy uczniowie!

Koło Łowieckie "Ślęża" ogłasza konkurs na zbiórkę żołędzi wykładanych na pasy zaporowe. Bądź przyjacielem przyrody i ludzi. Zebrane przez uczniów żołędzie zatrzymają dziki w strefie lasu i nie pozwolą  wyrządzać szkód na polach rolników. Zapraszamy wszystkie klasy do zbierania żołędzi i przynoszenia ich na świetlicę. Klasa, która zbierze najwięcej żołędzi, dostanie nagrody, oceny z zachowania oraz wyjedzie na przyrodniczą wycieczkę lub warsztaty, w drugim semestrze. Żołędzie zbieramy do 25 października. Każda klasa powinna pamiętać o zostawieniu w worku, kartki z informacją - czyj to zbiór.

acorn 2229315 960 720

Szkolnym opiekunem akcji jest pani Monika Szima-Efinowicz.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy Dyrekcji,nauczycielom oraz wszystkim pracownikom Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sobótce wyrazy uznania i szacunku za trud codziennej pracy pedagogiczno-wychowawczej!Pragniemy Państwu podziękować za wysiłek i oddanie w przekazywaniu wiedzy i wartości,które wpływają na rozwój i postawę w życiu młodego człowieka.Życzymy wielu chwil radości w Państwa pracy,satysfakcji z wykonywanych obowiązków,wielu sukcesów, oraz dużo zdrowia i osobistego szczęścia.
Rada Rodziców SP nr 1 w Sobótce

01s

01p

12 X 2018 klasy 0-3 spotkały się na uroczystym apelu, który był poświęcony Patronowi naszej szkoły Januszowi Korczakowi. Program przygotowały wspólnie klasy 2a i 2c. Po apelu wszystkie dzieci udały się w Maciusiowym Pochodzie pod pomnik Janusza Korczaka, gdzie każda z klas złożyła kwiaty i zapaliła znicze.

poch

Bożena Olichwer-Ostrowska
Ewa Borodziuk-Mrówka

dd 2dd 1

9 X 20017 uczniowie z klas 2a, 2b, 2c spotkali się z ekologiem i podróżnikiem p. Dominikiem. Spotkanie było bardzo ciekawe.  Dzieci dowiedziały się dlaczego śmieci wyrzucane do wody są niebezpieczne dla żyjących w niej zwierząt. Niektórzy uczniowie zostali nawet mianowani Strażnikami Przyrody.

wychowawcy klas drugich

codeweekeu logo 600

Kolejny już raz bierzemy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania.

Akcja trwa  w dniach 6 - 21 X 2018.

sniadanie daje moc

W  tym roku szkolnym uczniowie klas 0-III biorą udział w projekcie Śniadanie Daje Moc. Więcej informacji znajduje się na stronie www projektu. Ideą projektu jest popularyzowanie zdrowego żywienia oraz spożywania wartościowego śniadania - najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dobre śniadanie sprawia, że dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej
Pedagog i psycholog szkolny

UWAGA!!!

Informacja przekazana przez przewoźnika szkolnego -ważna od czwartku 27.09.2018r.:

”W związku z otrzymanym od PKP pismem, uprzejmie informujemy, że w dniach 27.09 - 10.10 zostanie zamknięty przejazd kolejowy na drodze z Rogowa Sobóckiego do Wojnarowic. W związku z tym zmuszeni jesteśmy przyspieszyć poranne kursy o 5min ( dotyczy autobusów 1-P i 2-W)

Od czwartku 11.10 przywracamy rozkład, który obowiązuje obecnie.”

Drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszamy na zebranie Rady Rodziców dnia 27.09 2018 o godzinie 17.00-w sali kinowej.

Prosimy o przybycie co najmniej jednego przedstawiciela klasy .

Drodzy rodzice!

Serdecznie zapraszamy na prelekcję, dotyczącą chorób odkleszczowych, którą wygłosi prof. nadzw. dr hab. Leszek Szenborn dnia 26.09.2018 (w środę) o godz. 17.00 w hali widowiskowo-sportowej w SP nr 1 im. J. Korczaka w Sobótce ul. Świdnicka 20

Oto informacje o spotkaniu.

Akcja Sprzątanie świata - Polska 2018 "Akcja - segregacja!"

sprz 2018 0 3
EKOLOGICZNA SOBÓTKA

Propagujemy postawy proekologiczne i zachęcamy do utrzymania czystości w swoim środowisku. Dzieci z klas 0 - III kolejny już raz wzięły udział w akcji Sprzątnie Świata i zajęły się sprzątaniem terenów w pobliżu szkoły.

Koordynatorzy
Dagmara Sadura-Enzanza