foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Filtr
 • W styczniu odbył się klasowy etap konkursu recytatorskiego. Zaprezentowaliśmy poezję oraz fragmenty prozy, wzbudzając wzajemne zaciekawienie oraz uznanie. To było prawdziwe święto literatury w 5a!

  Zwycięzcy konkursu klasowego będą reprezentowali klasę w eliminacjach szkolnych.

  Życzymy powodzenia Julce (I miejsce), Martynie (I miejsce), Idze (II miejsce), Łukaszowi (III miejsce), Mai (IV miejsce) oraz Gabrysiowi!

   

   

  Zdjęcie0716

   

  Zdjęcie0709

   

  Zdjęcie0710

   

  Zdjęcie0711

   

  Zdjęcie0712

   

  Zdjęcie0714

   

  Zdjęcie0715

 • Kolejny raz pojechaliśmy na lodowisko do Świdnicy … Na łyżwach radzimy sobie coraz lepiej!

   

  Zdjęcie0723

    

  Zdjęcie0731

    

  Zdjęcie0728

   

  Zdjęcie0730

    

  Zdjęcie0727

 • W dniach 9 i 10 lutego bylismy na wycieczce w Centrum Edukacji Ekologicznej w Mysliborzu. Oprócz odpoczynku, zabawy i wycieczki do "Organów Mysliborskich" wzięliśmy udział w warsztatach prowadzonych przez pracowniów centrum.

  Obraz 286

   

  Obraz 287

   

  Obraz 288

   

   

   

   

   

  Obraz 290

   

  Obraz 291

   

  Obraz 294

   

  Obraz 296

   

  Obraz 292

   

   

   

 • 6 lutego bylismy na spotkaniu z policjantem. Dowiedzieliśmy się jakie są konsekwencje umieszczania nieodpowiednich treści w Internecie oraz jak bezpiecznie spędzić ferie.

  20170211 181051

 • Bawiliśmy sie na szkolnym balu karnawałowym.

  dyskoteka 001

 • dyskoteka karnawalowa 2

   

  dyskoteka karnawalowa 3

  dyskoteka karnawalowa 4

  dyskoteka karnawalowa 6

 • 10 lutego pożegnaliśmy się z naszym kolegą Karolem, który po feriach nie będzie chodził z nami do klasy. Wszyscy jesteśmy bardzo smutni z tego powodu, ale mamy nadzieję, że Karolek kiedyś nas odwiedzi. 

  Karolku życzymy Ci wielu sukcesów w nowej szkole :)

 • 10 lutego odwiedzili nas uczniowie z klasy 1a, aby wręczyć nam prezenty z okazji walentynek. 

  Bardzo dziękujemy pierwszakom za odwiedziny i walentynki :)

 • 9 lutego w naszej klasie pojawili się cudowni goście.

  Zaprosiliśmy nasze wspaniałe Babcie i Kochanych Dziadków na występ z okazji Ich święta.

  Długo przygotowywaliśmy się do tego przedstawienie, musieliśmy przygotować spektakl oraz prezenty- laurki i kalendarze. 

  Pomimo, iż baliśmy się występu wszystko udało nam się wspaniale, a nasi goście obficie nagradzali nas brawami.

  Występ wszystkim bardzo się podobał, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. 

  Po przedstawieniu zaprosiliśmy naszych gości na słodki poczęstunek i milo spędziliśmy wspólnie czas. 

   

 • 8 lutego wspólnie z klasą 2b pojechaliśmy na wycieczkę do Humanitarium- Ogrody doświadczeń we Wrocławiu.

  Oglądaliśmy tam interaktywną wystawę, która pozwoliła nam zgłębić tajniki nauki. 

  Podczas pobytu w Humanitarium uczestniczyliśmy w zajęciach, na których dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o wulkanach, a także zrobiliśmy własne wulkany, które doprowadzaliśmy do erupcji. 

  Wycieczka bardzo nam się podobała i wszyscy bardzo dobrze się bawiliśmy :)

 • 3 lutego w naszej szkole odbył sie bal karnawałowy. Wszyscy przebraliśmy się za ulubione postacie i doskonale bawiliśmy się podczas przygotowanych specjalnie dla nas zabaw, które prowadzone byłu przez animatorów.

  Na sali oprócz zabaw czekał na nas poczęstunek, było pysznie i wesoło. Po udanej zabawie udaliśmy się do biblioteki szkolnej, gdzie czekała na nas kolejna niespodzianka: PRAWDZIWY MAGIK.

  Podczas pokazu znikały monety, latał stół, a kolorowanki same się kolorowały. 

  Ten dzień bardzo nam się podobał, wszycy byliśmy zachwyceni zabawą i przygotowanymi atrakcjami. 

  Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie tak wspaniałego wydarzenia :)

 • 2 lutego do naszej szkoły przyjechali muzycy z Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. 

  Uczestniczyliśmy w koncercie Filharmonii, który bardzo nam się podobał :)

 • 26 stycznia odwiedziły nas lalki z misją specjalną z fundacji L'Arche.

  Obejrzeliśmy przygotowane przez nie przedstawienie dotyczące niepełnosprawności. 

 • 23 stycznia do naszej szkoły przyjechał teatrzyk.

  Oglądaliśmy przedstawienie, które poruszało temat opieki nad zwierzętami oraz uczyło nas szacunku wobec zwierząt. Przedstawienie bardzo nam się podobało :)

 • Trampoliny 1

   

   

  Trampoliny 2

   

   

  Trampoliny 3

   

   

  Trampoliny 4

   

   

  Trampoliny 5

   

   

  Trampoliny 6

   

   

  Trampoliny 7

   

   

  Trampoliny 8

   

   

  Trampoliny 9

   

   

   

   

   

   

   

 • bal

  W piątek  w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez nas. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Dzięki pomocy rodziców i nauczycieli salę przyozdobiły różnokolorowe łańcuchy, serpentyny, balony. Zjawiskowy wygląd, wprowadził nas w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy, do której uroczyście zaprosili nas animatorzy zabawy.  

  030Wszystkie dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Przy dźwiękach muzyki bawiliśmy się wyśmienicie!

  036

  Animatorzy urozmaicali zabawę ciekawymi konkursami, a zwycięzcy byli nagradzani cukierkami. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek.

  bal9

  Atrakcją tego balu był – MAGIK, który tak super czarował, że aż wdech w piesi zapierało z wrażenia. Niestety radosna zabawa musiała się w końcu skończyć.
  bal7

  Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się, Radzie Rodziców i pomagającym  nauczycielom – serdecznie dziękujemy! bal1  

   

  W karnawale, w karnawale

  zawsze idziemy na bale.

  Każde dziecko duże małe,

  lubi bale w karnawale.

  Można zmienić się w królewnę,

  w królewicza można też,

  są cyganki, wróżki, żabki,

  jest i Batman, jest i jeż.

   032 

  bal5bal6

  bal10

  bal11

   

 •  

   

  bonifacy 3 2

  Na taki wyjazd czekaliśmy już od dawna. We wtorek- 17stycznia, wszystkie klasy pierwsze wybrały się na długo oczekiwaną wycieczkę do Świdnickiego Ośrodka Kultury na przedstawienie Wrocławskiego Teatru Edukacji In-Art.  Spektakl, którego już sam tytuł zapowiadał się intrygująco „ Przygody kota – mądrość pokoleń”, z pewnością dostarczył wielu pozytywnych wrażeń.kotki

  Po przybyciu do Ośrodka Kultury, troszkę spóźnieni, po cichutku  zajęliśmy miejsca i z wielkim podekscytowaniem oglądaliśmy spektakl. Nie rozczarował się chyba nikt, z zapartym tchem oglądaliśmy wspaniałe dekoracje.Barwne kostiumy, piękne maski, urocze lalki,doskonałą grę aktorów oraz słuchaliśmy świetnie dobranej muzyki podkreślającej przeżycia sceniczne aktorów.kot Występujący wcielali się m.in. w role gospodarza, przebiegłych myszy, mądrej sowy, strasznego niedźwiedzia, czy też zabawnego jeża, ale przede wszystkim w role tytułowych kotów. Podczas spektaklu było niemal wszystko – śmiech, zabawa, chwile grozy i smutku, ale  i doskonałe przesłanie. Każdy z oglądających na podstawie przygód Bonifacego i Filemona mógł przekonać się, że pokolenia mogą i powinny się uczyć od siebie nawzajem. bonifacy

   

  Nam, zarówno morał bajki, jak i samo przedstawienie, bardzo się spodobały, z chęcią pojedziemy na kolejne spektakle.

   

  bonifacy 2

  bonifacy 3 1

 • wigilia

  Jesteśmy prawie jak rodzina, dlatego dziś urządziliśmy sobie klasową Wigilię. Była to ciateczkowo-owocową  Wigilia, taka nasza własna.                                                                                                                                                 Przed wigilią jeszcze raz przeżyliśmy magię świąt występując dla naszych kolegów i koleżanek ze starszych klas w przygotowanych przez nas Jasełkach.                                                                                                                         W świątecznych nastrojach wróciliśmy do klasy aby wspólnie spędzić czas. Złożyliśmy sobie życzenia, podzieliliśmy się opłatkiem, posłuchaliśmy kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Gawęda.  A do domu zabraliśmy przygotowane przez nas pachnące pomarańcze z goździkami.
  Wesołych Świąt!


  DLACZEGO JEST ŚWIĘTO BOŻEGO NARODZENIA?
  ks. Jan Twardowski


  Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
  Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
  Dlaczego śpiewamy kolędy?
  Dlatego, żeby się nauczyć miłości do Pana Jezusa.
  Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
  Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
  Dlatego, żeby sobie przebaczać

 • jaselka

  Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku: 21 grudnia 2016 r. o godzinie 17.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: nauczyciele, uczniowie klas pierwszych a, b, c i ich rodzice. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię narodzin Pana Jezusa.W tym roku oprócz św. Józefa, Maryji, Trzech Króli, pasterzy i dzieci wystąpiły i ludzkim głosem przemówiły zwierzątka. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami.. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.                                                                                                                         Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń i w świątecznych nastrojach rozeszli się do domu.

   

  Puentą biblijnej historii niech będą słowa piosenki, które zna każdy z nas: „Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,/ Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory,(…).”

  Dzisiaj jest ten rodzaj ciszy,
  że każdy wszystko usłyszy:
  i sanie w obłokach mknące,
  i gwiazdy na dach spadające,
  a wszędzie to ufne czekanie?
  Czekajmy – dziś cud się stanie.

 • klasowe mikolajki

  Chyba byliśmy grzeczni, bo odwiedził nas św. Mikołaj i obdarował słodyczami. Dziękujemy św. Mikołaju i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również zasłużymy na Twoją wizytę.

  Ale to nie koniec atrakcji na ten dzień. Na ostatnich lekcjach odwiedził nas jeszcze jeden gość p. Maria Stepowicz,  babcia Nikoli. Pani Maria potrafi robić piękne ozdoby świąteczne i nie tylko.  Do nas przybyła aby pokazać , nauczyć oraz wykonać z nami piękne ozdoby choinowe z papieru.  Z pomocą babci Nikoli  wykonaliśmy papierową choinkę,  pięknego aniołka na choinkę oraz cudowny złoty dzwoneczek.

  Dziękujemy pani Mari i mamy nadzieję, że za rok kiedy będziemy starsi i już troszkę więcej będziemy umieli  to znowu się spotkamy.

  mikolajki w klasie 

  mikolajki w klasie1

  mikolajki w klasie2

  mikolajki w klasie3

  mikolajki w klasie4

  mikolajki w klasie5

  Wesoła choinka

  Na gałązce choinkowej

  wiszą dwa jabłuszka,

  przy jabłuszku pierwszym pajac,

  przy drugim kaczuszka.

  Pajac biały jest jak piekarz,

  mąkę ma na brodzie,

  a kaczuszka złota, jakby

  kąpała się w miodzie.

  Popatrz, mamo – woła Krysia –

  jak ten pajac skacze!

  A czy słyszysz – mówi mama –

  jak kaczuszka kwacze?

  Pajac tańczy, kaczka kwacze,

  posłuchajcie sami.

  A zajączek tuż, tuż obok

  rusza wąsikami.

 • jaselka

  Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku: 21 grudnia 2016 r. o godzinie 17.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: nauczyciele, uczniowie klas pierwszych a, b, c i ich rodzice. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię narodzin Pana Jezusa.W tym roku oprócz św. Józefa, Maryji, Trzech Króli, pasterzy i dzieci wystąpiły i ludzkim głosem przemówiły zwierzątka. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami.. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

  Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń i w świątecznych nastrojach rozeszli się do domu.

   

  Puentą biblijnej historii niech będą słowa piosenki, które zna każdy z nas: „Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,/ Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory,(…).” 

  Dzisiaj jest ten rodzaj ciszy,
  że każdy wszystko usłyszy:
  i sanie w obłokach mknące,
  i gwiazdy na dach spadające,
  a wszędzie to ufne czekanie?
  Czekajmy – dziś cud się stanie.z

 • sw. Mikołaj

  W tym roku dzień 22 listopada był dla nas niezwykły. Stało się tak za sprawą naszych wspaniałych rodziców, którzy wyrazili zgodę i mogliśmy  pojechać do domu gdzie mieszka św. Mikołaj, do Srebrnej Góry.                                             

  Na początku mieliśmy mały kłopot z autokarem, który szybko udało się rozwiązać i bezpiecznie dotrzeć na miejsce. przywitają Was U progu drzwi  domu św. Mikołaja przywitali nas Śnieżynka, Renifer i Elf, którzy przez cały czas byli przy nas i umilali nam czas. A atrakcji mieliśmy naprawdę dużo. Na początku pomogli nam  w pisaniu listu do św. Mikołaja na Świątecznej Papeterii i opowiedzieli legendę o Świętym Mikołaju.  Kiedy już wszyscy napisaliśmy listy Śnieżynka zaprowadziła nas do komnaty, w której pracował św. Mikołaj i tam osobiście mogliśmy wręczyć mu swoje listy. Św. Mikołaj każdego z nas wypytywał  czy jesteśmy grzeczni. O dziwo nawet wiedział czy mówimy prawdę czy nie. Niektórym z nas pogroził palcem, innym podał rękę i wszystkim pozwolił  przybić na liście „Mikołajową” pieczęci. Wychodząc od św. Mikołaja otrzymaliśmy  specjalny, imienny Certyfikat Pomocnika Świętego Mikołaja.                                                                                                                                                            

    Ale to nie koniec atrakcji, ponieważ własnoręcznie zrobiliśmy świece z wosku pszczelego oraz  pomalowaliśmy gipsowe ozdoby choinkowe, które zabraliśmy ze sobą do domu.                                            

        W Domu Świętego Mikołaja dla naszych głodnych brzuszków Pani Mikołajowa przygotowała pyszne pierożki świąteczne a na podwieczorek ciasteczka wigilijne.                                             

  Gdy przyszła pora pożegnania z tym uroczym miejscem, kto z nas miał pieniążki w sklepiku świątecznym, zaopatrzył się w ozdoby choinkowe.

  Kiedy już siedzieliśmy w autokarze i pan kierowca ruszył w drogę powrotną wielu z nas jeszcze raz spojrzało na dom św. Mikołaja mając nadzieję, że kiedyś tu wróci.

  sw.mikolaj

  sw.mikolaj1sw.mikolaj2 

   

  „Wiesz, Mikołaju...”


  Wiesz, Mikołaju, tak myślimy sobie,
  że dobrze będzie, gdy powiemy Tobie,
  że czasem ktoś z nas niegrzeczny bywa,
  złości się, płacze, kogoś przezywa.
  Nie słucha mamy, nie pije mleka,
  Nie chce pomagać, tylko narzeka.
  Dlatego dzisiaj, stojąc przed Tobą
  Pragniemy połączyć się miłą zgodą.
  Powiemy razem – tak, przepraszamy,
  Od dzisiaj wszyscy się poprawiamy,
  Żeby Mikołaj mógł w przyszłym roku
  Znowu prezenty przynieść nam wokół.

  sw.mikolaj3

 • pasowanie na czytelnika

  W piątek 4.11 br. zostaliśmy uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej.

  Podczas pierwszej części uroczystości obejrzeliśmy krótką inscenizację przygotowaną prze starsze koleżanki i kolegów o tym co myślą książki i jak powinniśmy o nie dbać.

  W czasie pasowania zapoznaliśmy  się z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej oraz z jej zbiorami przeznaczonymi dla nas -  uczniów klas młodszych.

  Na zakończenie złożyliśmy przysięgę, że będziemy kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostaliśmy pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde z nas otrzymało  imienne identyfikatory, z których będziemy  korzystali podczas wypożyczania książek.

                                                                                         Uczniowie 1b

  pasowanie swietlica11

   

     Mam  nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak z 1b będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzał  w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

                                                                          wychowawczyni Anna Białoń

  pasowanie swietlica2

  pasowanie swietlica3

  pasowanie swietlica4

  pasowanie swietlica5

  pasowanie swietlica7

  pasowanie swietlica8

  pasowanie swietlica9

  pasowanie swietlica12

 • pasowanie

  ŚLUBOWANIE

  To ważny dzień w życiu każdego ucznia. Przez cały miesiąc uczyliśmy się różnych piosenek, ćwiczyliśmy śpiewanie hymnu państwowego, zapamiętywaliśmy teksty wierszy. Potem zajmowaliśmy się nauką ruchów i gestów. Wcale nie było łatwo. W ostatnim tygodniu przed ślubowaniem ćwiczyliśmy to wszystko na sali gimnastycznej. Nadeszło tak oczekiwane popołudnie, w sali gimnastycznej zebrali się rodzice oraz inni zaproszeni goście, wszyscy czekali na nasz pierwszy występ. Najpierw poczet sztandarowy wprowadził Sztandar Szkoły, potem był hymn i egzamin patriotyczny.IMG 1054

  - Kto Ty jesteś?                        - Polak mały.

  - Jaki znak Twój?                   - Orzeł Biały?

  - Gdzie Ty mieszkasz?           - Między swymi.

  - W jakim kraju?                    - W polskiej ziemi.

  - Czym ta ziemia?                   - Mą Ojczyzną.

  - Czym zdobyta?                     - Krwią i blizną.

  - Czy ją kochasz?                    - Kocham szczerze.

  - A w co wierzysz?                  - W Polskę wierzę.

  Po zdaniu egzaminu, złożyliśmy "przysięgę", że będziemy dobrymi dziećmi, godnymi uczniami SP 1 w Sobótce, że będziemy dobrymi ludźmi, czułymi na potrzeby innych, że będziemy dobrymi obywatelami nad wszystko kochającymi swoją Ojczyznę.IMG 1056

  Na koniec pani Dyrektor ogromnym ołówkiem pasowała nas na uczniów. Po tej uroczystości było bardzo wesołe i słodkie spotkanie w naszej klasie. Nie zabrakło upominków, dyplomów oraz słodkiego toru od naszych wspaniałych rodziców.IMG 1089

  Serdecznie dziękujemy za ten dzień…

  pasowanie

 • logo szkoly     

   korczak3

  Janusz Korczak (1878-1942) – wybitny pedagog, publicysta, pisarz i lekarz. Posiadał znakomite wyczucie dziecięcej psychiki, a jego postawa pełna szacunku i zaufania do dziecka stała się podstawą systemu pedagogicznego łączącego zasadę kierowania dziećmi z zasadą ich samodzielności. Samorząd, gazetka dziecięca, a także osobowość wychowawcy były formami pobudzającymi aktywność społeczną dzieci. Żądał równouprawnienia dziecka, poważnego traktowania jego spraw i przeżyć, wychowywania w umiłowaniu dobra, piękna i wolności.

  Ta wybitna postać jest patronem Szkoły Podstawowej nr 1 w Sobótce już od 1979 roku.

  Święto Patrona naszej Szkoły rozpoczęliśmy od zajęć z naszą wychowawczynią, która przedstawiła nam postać Janusza Korczaka. Następnie  przeczytała fragment książki napisanej przez naszego patrona pt. „Król Maciuś Pierwszy”. Po tym wstępie  rozpoczął się uroczysty pochód ze sztandarem szkoły pod pomnik Janusza Korczaka, który znajduje się w naszej miejscowości – Sobótce. Pod pomnikiem kółko gitarowe odśpiewało hymn szkoły, a następnie przedstawiciele wszystkich klas złożyli kwiaty i zapaliliśmy znicze. Pamięć wybitnego pedagoga uczczono minutą ciszy.

   korczak2

  „O Januszu Korczaku”

  Gdyby wziąć wszystkie uśmiechy dziecięce,

  uśmiechy kwiatów i uśmiechy ptaków,

   uśmiech poety i uśmiech lekarza –

  powstałby wiersz o Januszu Korczaku.

  Wiersz o człowieku, co w czasach ciemności,

  na obłąkanym z nienawiści świecie,

  miał jasne serce i miał jasne myśli,

   wiersz o człowieku, co kochał dzieci.

                                                Stefania Ney (Grodzieńska)

  korczak1

 • leśnik

  "Czy lasom potrzebni są myśliwi?" Na takie pytanie próbowaliśmy odpowiedzieć, kiedy to odwiedził nas niezwykły gość, był to myśliwy z Koła Łowieckiego "Ślęża” Pan Maciej Maciejewski. W naszej szkolnej bibliotece czekaliśmy z niecierpliwością  na gościa , zerkając raz po raz w stronę drzwi-jakież było nasze zdumienie gdy oczom ukazał się widok pięknie ubranego myśliwego wraz z ekwipunkiem. Pan Maciej opowiedział piękną legendę o św. Hubercie. Poznaliśmy także sygnały myśliwskie, ale najważniejsze to,  to, że poznaliśmy bliżej rolę myśliwego w życiu lasu.Nasz gość zapoznał nas z gatunkami i zwyczajami zwierząt żyjących na terenie Ślężańskiego Parku Krajobrazowego.Dzięki opowiadaniom dowiedzieliśmy się w jaki sposób myśliwi dokarmiają zwierzęta, co jest przysmakiem dzików, saren, bażantów ale i jak należy zachowywać się w lesie gdy znajdą małe lub chore zwierzątka. Zobaczyliśmy niektóre trofea myśliwskie; poroże kozła, szable odyńca. Największe wrażenie na nas wywarły „odgłosy” zwierząt leśnych, które pan Maciej naśladował przy użyciu niezwykłych „instrumentów”.

   Spotkanie to pozwoliło nam znaleźć  odpowiedź na wcześniej postawione pytanie ”Czy lasom potrzebni są myśliwi". Wszyscy odpowiedzieliśmy, że tak bo kochają zwierzęta i się o nie troszczą, pomagają im przetrwać zimę.

  lesnik

  lesnik3

  lesnik4

  lesnik5

  lesnik6

 • pasowanie

  ŚLUBOWANIE

  To ważny dzień w życiu każdego ucznia. Przez cały miesiąc uczyliśmy się różnych piosenek, ćwiczyliśmy śpiewanie hymnu państwowego, zapamiętywaliśmy teksty wierszy. Potem zajmowaliśmy się nauką ruchów i gestów. Wcale nie było łatwo. W ostatnim tygodniu przed ślubowaniem ćwiczyliśmy to wszystko na sali gimnastycznej. Nadeszło tak oczekiwane popołudnie, w sali gimnastycznej zebrali się rodzice oraz inni zaproszeni goście, wszyscy czekali na nasz pierwszy występ. Najpierw poczet sztandarowy wprowadził Sztandar Szkoły, potem był hymn i egzamin patriotyczny.IMG 1054

  - Kto Ty jesteś?                        - Polak mały.

  - Jaki znak Twój?                   - Orzeł Biały?

  - Gdzie Ty mieszkasz?           - Między swymi.

  - W jakim kraju?                    - W polskiej ziemi.

  - Czym ta ziemia?                   - Mą Ojczyzną.

  - Czym zdobyta?                     - Krwią i blizną.

  - Czy ją kochasz?                    - Kocham szczerze.

  - A w co wierzysz?                  - W Polskę wierzę.

  Po zdaniu egzaminu, złożyliśmy "przysięgę", że będziemy dobrymi dziećmi, godnymi uczniami SP 1 w Sobótce, że będziemy dobrymi ludźmi, czułymi na potrzeby innych, że będziemy dobrymi obywatelami nad wszystko kochając.ymi swoją OjczyznęIMG 1056

  Na koniec pani Dyrektor ogromnym ołówkiem pasowała nas na uczniów. Po tej uroczystości było bardzo wesołe i słodkie spotkanie w naszej klasie. Nie zabrakło upominków, dyplomów oraz słodkiego toru od naszych wspaniałych rodziców.IMG 1089

  Serdecznie dziękujemy za ten dzień…

 • chllopiec

  Wszystkiego najlepszego kochani chłopcy!

   

  W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,

  Witamy serdecznie chłopaka każdego.

  Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

  Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

  dzien chlopaka

  dzien chlopaka1

  dzien chlopaka2

  dzien chlopaka3

  dzien chlopaka4

 • chllopiec

   

  Wszystkiego najlepszego kochani chłopcy!

   

  W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,

  Witamy serdecznie chłopaka każdego.

  Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

  Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

 • spotkanie z policjantem

  Tradycją naszej szkoły są odwiedziny panów policjantów w klasach młodszych, którzy uczą nas zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

  Policji dziękujemy za dobre rady i  upominek.

   „Bezpiecznie na drodze”

   Codziennie rano do szkoły Z kolegą razem idziemy,

  Na drodze – być bezpiecznym – Zawsze o tym wiemy.

  Na rękawie opaska błyszczy

  Widoczny jestem z daleka,

   O zmroku też mnie widać Nic złego mnie nie czeka.

   Przechodzić na drugą stronę

  To też nie lada gratka,

  Lecz gdy znam zasady

   To już nie jest pułapka.

  Gdy jadę autem z tatą

  Zapnę pasy, siedzę grzecznie,

  To też ważne zasady

  Pamiętam o nich koniecznie.

   Kiedy jestem na drodze Pamiętać zawsze muszę,

  Bez przestrzegania zasad

  Bezpiecznie nie ruszę.

  1

 • wycieczka do Kryształowic
  Na naszą pierwszą wycieczkę wspólnie z klasą Ia oraz 1c wybraliśmy się do Gospodarstwa Agroturystycznego  w Kryształowicach. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji, a mianowicie: fantastyczna historia ziemniaka – skąd i kto sprowadził go  Europy, zabawy i gry sportowe z ziemniakiem w roli głównej, poznanie jednej z fajniejszych technik plastycznych - decoupage i własnoręcznie zrobienie jesiennej ozdoby, a na koniec ognisko z pysznymi pieczonymi ziemniakami.
  krysztalowice
  WYCIECZKA BYŁA WSPANIAŁA!!!
   
  Pojedziemy na wycieczkę
     Tam, nad rwącą nurtem rzeczkę
      I zwiedzimy także las 
     -Nie ma to jak wolny czas!
      Czy na pewno wszystko mamy?
      Ruszcie się! No już! Ruszamy    
   Pojedziemy i zwiedzimy
    Góry, lasy i doliny.
    W rzece się kąpałem, na słońcu się suszę.
    Ten, kto wymyślił wycieczki musiał być geniuszem!  4
   
   3   
   
                                                                           5 
   
  6 
   
                                                        7
   
   8
   
                                                                                  9
   
   
   
   
   
   
 •  

  chllopiec   

   Wszystkiego najlepszego kochani chłopcy!

   

   

  W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
  Witamy serdecznie chłopaka każdego.
  Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
  Innych przyjemności już nawet nie zliczę!
   
 • zdjecie szkola
  Tego słonecznego dnia z uśmiechem na twarzach rozpoczęliśmy naszą edukacyjną, szkolną przygodę. 
   
  PIERWSZAKI
  Stoją jeszcze ze swoimi rodzicami,
  Bezpieczne i ciekawe,
  Ale już niedługo będą z nami,
  I z nami zaczną szkolną wyprawę.
  Mateusz, Antoś H. Antoś S. Amelka, Hania, Kuba, Tomek, Julia, Szymon, Tymek, Adam, Piotruś, Nikola, Wiktor, Igor, Oskar  - to my. 
  Razem tworzymy super klasę I b  
  Naszą wychowawczynią jest Anna Białoń
   
 • Uczestniczymy w dwudniowej wycieczce edukacyjnej do Myśliborza:

  Wyjście do Małych Organ Myśliborskich.

  stmyślibórz11

  Zajęcia tkackie.

  stmyslibórz9

  stmyslibórz10

  Zajęcia integracyjne.

  stmyslibórz7

  stmyslibórz8

  Nasze pokoje.

  stmyslibórz6

  Zajęcia laboratoryjneBarwniki asymilacyjne; izolacja i rozdział tych barwników.

  stmyslibórz5

  Zajęcia laboratoryjne Woda podstawą życia, określanie zanieczyszczeń i klas czystości wod.

  stmyslibórz3

  stmyslibórz4

  Warsztaty seminaryjnePłazy i gady.

  stmyslibórz1stmyslibórz2

  Bawimy się na szkolej dyskotece karnawałowej.

  stkarnawał1

  stkarnawał2

  stkarnawał3

  stkarnawał4

  Gratulujemy Hani - zajęła I miejsce w konkursie Dziesięciobój Jedyneczkaw części informatycznej.

  stdzziesięcobój

  Bierzemy udział w przedstawieniu Pomagajmy sobie wzajemnie.

  sta2

  sta1

 • 06.02.2017r. na sali gimnastycznej  odbyło się  spotkanie z policjantem dla uczniów klas V-VI. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o konsekwencjach publikowania wizerunku bez zgody właściciela, o sposobach zachowania się podczas ataku terrorystycznego oraz o skutkach stosowania używek.

   

  policjantpolicjant 2policjant 3policjant 4policjant 5

 • 08.02.2017r. uczniowie naszej klasy wspólnie z kolegami z klasy 5a oraz 4c i 6b pojechali na lodowisko do Świdnicy. Był to już nasz drugi wyjazd na lodowisko i wszystkie dzieci świetnie sobie radziły na łyżwach. Zabawy było bardzo dużo co można zobaczyć na zdjęciach.

   

           lodowisko 

           lodowisko 2 lodowisko 3lodowisko 4lodowisko 5lodowisko 6lodowisko 7lodowisko 8lodowsko

 • W ramach propagowania wiedzy,podczas Festiwalu Nauki,spotkaliśmy się z panem Wojtkiem,który pokazał nam ciekawe doświadczenia z wykorzystaniem niskiej i wysokiej temperatury.Z kolei pani  Paulina,pokazała nam różne instrumenty muzyczne,a nawet sami sprawdziliśmy jak one działają.

   

   

  20161116 124214

   

  20161118 092225

   

   

 • W październiku wzięliśmy udział w akcji "Sprzątanie świata".

  Nasza klasa zajęła się sprzataniem terenu w pobliżu górki Janosik.

   20160930 105456

  20160930 105503

   

  20160930 105547

   

  20160930 105636

 • We wrześniu pojechaliśmy na wycieczkę integracyjną do Kryształowic.Pogoda na taką plenerową wycieczkę była wyśmienita.Większą część czasu,spędziliśmy na podwórku,gdzie gospodarz gospodarstwa agroturystycznego,zorganizował nam zabawy ruchowe pod nazwą "wykopki".Przy ognisku dowiedzieliśmy się o historii ziemniaka,później oczywiście zajadaliśmy upieczone w ognisku ziemniaczki.Byliśmy także w pracowni artystycznej,gdzie samodzielnie wykonaliśmy dekoracyjne tabliczki metodą decoupage.

   

   

  20160928 110303

   

  20160928 103511

   

   

  20160928 103626

   

  20160928 110808

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • To my - uczniowie klasy 1c

   

  Rozpoczęliśmy naukę w klasie 1c. W klasie jest nas 15. 4 dziewczynki i 11 chłopców.

   

  Laura,Franio,Kuba K.,Michał,Kuba Ł.,Błażej,Szymon,Martyna P.,Damian,Olek,Martyna Ś.,Oliwier,Oskar,Karolina ,Kuba Ł

   

   

   

   

                                                  uczniowie

Dziennik elektroniczny

BIP

platforma edukacyjna